Systémové konstelace

Každý horoskop je jedinečným universem daného člověka.

Máme rodinu, děti, jsme příslušníky určitého národa a přesto je každý z nás jedinečnou individualitou.

Pokud postavím konstelaci horoskopu, planety (zástupci planet) ožijí a jejich energie nám ukáží aktualní stav, ve kterém se nacházím. Konstelace horoskopů jsou jedinečné v tom, že nás oprošťují od rodiného systému, je to o nás a pouze o nás. Já jsem universem, já jsem Sluncem a zbytek planet jsou mými pomocníky, abych BYLA a poznala stav Já jsem. To skutečné štěstí nezávislosti, svobody a bytí.

Musím říct na rovinu, že to často na začátku konstelace vypadá trošku jinak. Nejsilnějším prvkem v horoskopu by mělo být Slunce a při vstupu zástupců planet (účastníci konstelací) do horoskopu se často stává, že chce mít Merkur převahu nebo Luna skomírá pod tíhou Saturna a Mars pasívně přihlíží. Těch variant je celá řada, ale smyslem konstelace horoskopu je nastolit ztracený řád mého, jedinečného universa.

Velmi často se nám do konstelace horoskopu začnou míchat příběhy a dějiny rodinných příslušníků. Ti patří do rodinných konstelací, ale z konstelací horoskopu je šmahem odstraníme, nepatří tam. Jak to provedu? Ve škole se učím techniky jak se zbavit osudů rodinných příslušníků. Přijďte se podívat a přesvědčit, jak je osvobozující nemít ten ranec cizích příběhů věčně na krku. To je skutečné blaho...

Během studia jsem se měla možnost seznámit i s metodou konstelací "na stole," tedy ve dvou. Používám dřevěné figurky nebo barevné předměty ze dřeva. Do umění této práce nás zasvětila rakouská terapeutka Brigitte Becvar Jost. Tato žena skutečně podstatně a zásadně ovlivnila moji terapeuticko - astrologickou praxi a tím vlastně i můj život.

Vypracovala jsem originální metodu kombinace konstelace horoskopu s lidmi i figurkami zároveň.