27.11.2016

27. 11. 2016 13:04

Duše domova a jeho vědomí

Klientka za mnou přišla s prosbou objasnit záležitost její matky. Ta pronajímá byty ve vlastním domě, ale již delší čas má málo nebo neplatící nájemníky. Pro starou paní nepříjemná situace a přes svůj věk si ještě chodí přivydělávat úklidem. Kupodivu ji zaměstnavatel již rok za práci nezaplatil. Finanční stagnace přílivu peněz a otázka, co za tím vlastně vězí.

Postavila jsem tedy systém (figurky) a v první řadě starou paní - matku klientky. K jejímu překvapení ležela vyčerpaná matka na zemi a podnájemníci se na ni s neúčasti až pohrdavě dívali. Jenže bez nich, jak se ukázalo, zůstane dům prázdný a majitelka ještě víc osamělá.
Ve vzduchu však visela otázka, proč se to všechno děje, kde je původ problému? Ukázaly se pohnutky staré ženy, pohnutky a charaktery nájemníků, ale v čem vlastně vězí podstata problému zůstalo skryto.

Nechala jsem tedy "promluvit" dům. Naše domovy nesou vědomí jejich obyvatel, vnímají jejich pohnutky. Jaké poselství nám chtěl předat právě tento dům vzdálen 300 kilometrů? Cítil se vyrabovaný, zneužitý, nechtěl nadále dávat, být vykořisťován. Proto se do domu nastěhovali nájemníci neschopni platit, oba přišli o práci. Jeden dlužil na nájemném a druhý vyjednával snížení nájmu o celých 75%. Absurdní!

Kde byl tedy zakopaný pes? Dcera majitelky domu, klientka, která přišla na poradu totiž dodnes, vlastně již 20 let profituje společně s jejím chotěm a dnes již dvěma dospělými dětmi z nájmů, které nájemníci staré paní platí. Nejdřív koupila klientce svatební dar - byt, aby měla s rodinkou kde bydlet. Následně auto a spoustu dalších věcí. Nedávno zaplatila rekonstrukci skoro celého bytu a aby to ještě nebylo málo platí vnučce bydlení a studia na vysoké škole.

Finance tedy neustále proudily směrem k rodině mé klientky a dům staré paní, který na to všechno vydělával se vyčerpal. Cítí se zneužitý a zneuctěný. Proto si vytvořil umělý systém najemníků, kteří nejsou schopni zaplatit. Stopka tedy přišla z této strany.
I dům má vlastní duši a vědomí...

Systémová konstelace ze 07.11.2016

©Pavla Aligová


Více zde: https://astrogaia.webnode.cz/news/systemove-konstelace-v-praxi/