Retrográdní Jupiter v roce

06.02.2017

Retrográdní Jupiter v roce 2017

5.2.2017 v 17:59

Jupiter, protiváha skromnosti?

V roce 2017 nakročí Jupiter do retrográdního pohybu 06.02.2017 v 6:52 UT. Přímým směrem poputuje opět 09.06.2017 v 14.02 UT.

Jupiter bývá retrográdní přibližně každých 13 měsíců na necelé 4 měsíce. Jak se tento astronomický úkaz promítne do každodenního života?

Symbolicky se Jupiter pokládá za planetu štěstí, radosti, dynamického růstu, expanze, práva, studií, vědomostí a cestování do dalekých zemí. S Jupiterem spojujeme smyl života, vyšší cíle a spravedlnost. Dynamika Jupitera směřuje ven, ale při jeho retrográdním pohybu se obrací směrem dovnitř. Zamýšlíme se a vracíme k tomu, co už proběhlo. Splnili jsme si naše sny, došli do cíle, který jsme si předsevzali? Byli jsme spravedliví a pravdiví?

Jupiter je v současnosti ve znamení Vah a tudíž se dotýká tématu našich vztahů. Zkusme prověřit partnerské plány do budoucnosti a zvážit zdali nás vztah naplňuje. Jupiter je opakem skromnosti, symbolem rozmarnosti a nespoutanosti. Všeho moc škodí a retrogradita Jupitera nás upamatuje na tento protiklad. Zastavme se a zamysleme, zdali jsme skutečnou oporou protějšku nebo pouhou "slibotechou" na zázraky, které se nedějí. Zkusme hledat záblesk štěstí v sobě a nehledat jej v naleštěném pozlátku prázdných slov, nabídek zbožím přeplněných obchodních domů, katalogů a internetu.

Jupiter je opakem skromnosti, proto není při retrograditě na škodu provést inventuru velkorysosti vůči sobě i protějšku. Kdo se chystá na cestu kolem světa udělá dobře, pokud si zkontroluje všechna víza, platnost pasu i letecké společnosti.

Sliby se slibují a blázni se radují. Kdepak přátele! Ten, kdo nám usedl na lep se nejpozději do šestého června určitě přihlásí. Buďme tedy spravedliví a pravdomluvní, vyplatí se to. Nejpozději, když se dá Jupiter 9.3.2018 opět do retrogradity. Buďme všichni šťastní!

Pavla Aligova