Lilith ve 2.domě a ve znamení Býka

11.12.2016

20.10.2015 11:47

Lilith v 2.domě

představuje stabilitu a jistoty ve tvém životě. Zajištění základních potřeb jako výživa, láskyplné objetí, čistota nebo všeobecný dostatek jsou neodmyslitelně nutné, abychom se jako děti cítily zabezpečeny. To nám umožní rozvinout pocit stabilní, vnitřní síly do dalšího života.

Postavení tvé Lilith v druhém domě ukazuje rozporuplnost mezi pojmem vlastnit a ztrácet. Zažívala jsi chvíle, kdy ti bylo něco, co jsi těžce získávala odebráno, zabaveno. Možná měli rodiče neustálé, finanční problémy. Byla jsi zřídka brána do náruče, postrádala jsi emocionální pozornost a laskavost. Možná vůbec nepoznala? Co jsi už tehdy objevila bylo: jistoty jsou nejisté. Vystačí mi to nebo vyjdu opět s prázdnou? Silné touze po naplnění i lásce vždy něco zkřížilo cestu a postupně jsi pro sebe vytvořila vzorec chování: "pokaždé, když po něčem toužím o to později přijdu." Naučila jsi se z touhy po jistotě uchopit, zakousnout se a nepustit. Není podstatné zdali je to člověk nebo peníze na kontě. Lilith v 2.domě ti udělá vždy čáru přes rozpočet a to v rytmických odstupech. Nenechá ti si stavět hezké hromádky. Zmítáš se v extrému odmítání blízkosti i smyslnosti a mezi fázemi totální, chamtivé žádostivosti. Učební lekce spočívá ve vazbě na milovaného člověka. Nemůžeš se mu plně oddat, pokud ho chceš vlastnit, můžeš ho - ji však mít pokud ho - ji nepoutáš.

Nauč se následovat tajné přání plnohodnotného života, naplněného krásnými, hodnotnými věcmi i lidmi. Vezmi si, opatři si co potřebuješ, ale zároveň pochop, že pocit zajištění a jistoty je možný až v momentě, kdy jsi po něm přestala toužit. Snaž se objevit vlastní schopnosti a hodnoty. Zkus se spoléhat sama na sebe. Důvěřuj si, důvěřuj vlastnímu životu, žij sama sebe! Jistoty a zázemí nelze najít kolem sebe, najdeš je pouze v sobě.

Lilith v Býku

Postavení Lilith v osobním horoskopu, ve znamení Býka vypovídá o napětí mezi uchopením (zadržováním) a propuštěním, mezi jistotami a nedostatkem (bídou) materiálním i citovým. Vládcem Býka je smyslná a svůdná Venuše. Propojení Lilith s Venuší se může projevit jako problematické: Venuše chce vlastnit a Lilith odmítá líné kompromisy, její prioritou je volnost. Energie Býka se přesto stará o životní i materiální jistoty, chce vlastnit, co je nám milé a blízké. Obstará a zajistí plné sýpky, pečuje a zachovává hodnoty. Přirozeností Lilith je vnitřní moudrost a cit pro rytmus (cykly). Nachází se ve správném čase na správném místě a odnáší si přesně to, co potřebuje!

Žena s neintegrovanou Lilith se nachází na bitevním poli s pojmy vlastnění a nedostatku. Majetek, hmota, peníze jsou centrálním tématem Býka. S Lilith v Býku se střídají cykly, kdy žena obdrží hojnost a v zápětí o všechno příchází. Peníze, na které čeká se neobjeví na bankovním kontě, firma vyhlásila náhlý konkurs, výplaty nebyly vyplaceny a podobné příběhy. Ráda by vychutnávala sladkost života, ale na druhé straně hojnost a bohatství odmítá.

Žena s integrovanou Lilith nebude nikdy závislá na financích svého partnera. "Vlastnit" bohatého muže nepovažuje za životní překážku, ale vždy si umí vydělat vlastní prostředky a zůstává nezávislá. Zcela vědomě žije svoji smyslnost a umí ji i použít, přesto nikdy nepůsobí levně. Používá cíleně erotickou přitažlivost, umí s ní mistrně nakládat, ale nikdy není prodejná. V podstatě může ulovit každého muže, ráda je chytá na udici a ještě radši hází zpátky do studené vody. Ponechá si pouze muže na stejné úrovni, se kterým prožívá příběh smyslné erotiky a naplňující nezávislosti.

Muži neschopni integrovat Lilith v Býku vnímají enormní tlak - přání partnerku vlastnit. Nejdůležitějším kritériem při výběru partnerky je tělesná krása. Muž kdesi uvnitř pociťuje strach z její, vnitřní síly. Snaží se hromadit enormní majetek, čímž chce pro sebe získat ženinu finanční závislost a cítí se být mocným. Žije na vysoké noze, ale v zápětí zase všechno rozhází.

Muž, který dokázal Lilith integrovat je smyslný, dokáže ocenit silné a krásné ženy. Je schopen propojit materiální bohatství s hodnotou partnerství po boku rovnoprávné ženy.

Mít po boku partnera - partnerku s Lilith v Býku vyžaduje hlubokou důvěru v životní cykly. Učí člověka jednat a zrát v krizových situacích, což mu na druhé straně propůjčí životní vhled, uvolnění a radost z naplněného bytí.

Známé osobnosti s Lilith v Býku

Julia Roberts

Michelle Hunziker

Mozart

Autor textu: Silke Schäfer

Preklad: Pavla Aligova