Lilith v horoskopu muže ve znamení Raka

01.01.2017

20.05.2013 12:11

Lilith v Raku

Lilith v Raku je spojena s tématem rodiny, blízkosti, pocitem pohodlí a jistoty. Lilith nás nutí ke konkrétním ztrátám v místech, kde se v horoskopu nachází. Moderní muži často postrádájí domov (střechu nad hlavou), nemají vlastní pokoj ani místo, kam by se ukryli, nemají rodinu, která by o ně pečovala, žádného skutečného přítele. Žijí sami nebo jsou věčně na cestách.

Nemjí prostor, kde by si postavili vlastní oltář, žádné svaté místo, kam nikdo nesmí bez jejich svolení. Jejich život se podobá přestupné stanici, místům setkání, které se skutečně nedají obydlet a přece jsou nesmírně důležitá. Letiště, bordel, putyka, kasárna....

Domov mužů rezonujících s Lilith v Raku je útulný, vyjímečný, světlý, vybízející k posezení, zajišťující pocit bezpečí i pro jeho děti.Herci Paul Newman, Laurence Olivier, Sean Penn, John Wayne, Robin Williams, Jack Lemmon a Horst Buchholz hráli v oblíbených rolích spojených s domovem a pocitem ztraceného dětství.

Hugh Grant tvrdil, že nikdy nežil ve skutečném, pevném svazku, Claus Schenk - kníže z Stauffenbergu se nepodařil atentát na Hitlera, Bertrand Russel byl hlavní postavou pacifismu a třeba Pierre Teilhard de Chardin považoval lásku za hlavní bod v evolučním rozvoji. Psychoanalytik Ludwig Binswanger řídil 45 let sanatorium Bellevue a Wolf-Dieter Storl pečoval o energetická místa a přírodní bytosti. Eliphas Lévi se zabýval obsáhlým studiem magie a přesto zůstal u katolické církve.

Kde je světlo, vládne i stín. Henry Ford nevymyslel práci na pásu k ulehčení zaměstnancům, důvodem byl jeho vlastní zisk. Ludwig II. von Bayern nebyl princem z pohádky, ale obyčejným alkoholkem a hráčem. Malcolm X ztělesňoval opak Martina Luthera Kinga (Lilith ve Střelci).

Ztrátu domova a neschopnost jeho znovunalezení popsalo mnoho knižních autorů: Oscar Wilde, Robert Musil, Günter Wallraff nebo Kurt Tucholsky. Herbert Marcuse filozofoval o odcizení postmoderního člověka. Nejvýmluvněji popsal touhu a smutek po domově, pocit pozemského omezení známý spisovatel Jules Verne. Douglas Adams se angažoval pro záchranu vymírajících druhů.

Hudebníci s Lilith v Raku: Jimi Hendrix, George Harrison, Vince Clarke (Depeche Mode, Yazoo), Sting, Bono, Jacques Offenbach (moderní opereta), Béla Bartók, George Gershwin (filmová hudba pro Hollywood).

Politik José Zapareto je jedním z posledních sociálně - demokratických ministrů evropských států a zasadil se ve Španělsku o mnoho sociálních změn. Mimo jiného zavedl otcovskou dovolenou.

Jawaharlal Nehru se zapříčínil o nezávislost Indie.

Malíři: Gustave Gourbet se věnoval realismu, René Margitte a Piet Mondrian pracoval s obrácenými symboly.

Robert Hand byl vydavatelem a překladatelem projektu Hindsight. V tomto projektu se jednalo o zpracování starých, astrologických pramenů - textů z doby antiky a středověku. Wilhelm Knappich přišel v sedmi letech o své rodiče a později napsal standartní díla Astrologie (Historie Astrologie). Siderický Astrolog Donald A. Bradley se věnoval studiu vlivu Luny na lidskou psychiku.

Autor: Andreas Bleeck, astrologická poradna a semináře v německém Darmstadtu. Hlavní bod působení staví na mužské téma a sociologicko - systémové teorie.

Překlad: Pavla Aligova