Finance s Lunou a Venuší

03.05.2021

Často nás zlobí přístup partnera k financím. Nešetří, utrácí nebo je lakomý? Připravila jsem pro vás další vodítko k horoskopu. Z postavení Luny nebo Venuše lze vyčíst, jak se miláček k financím staví a co od něj - od ní lze očekávat.

Luna nebo Venuše v Beranu - finance v horoskopu

S Lunou nebo Venuší v Beranu máme k financím většínou praktický postoj. Chceme si vydělat vlastní peníze, držet se v pohybu, přestože pocházíme z bohatších poměrů nebo jsme se dobře vdaly či oženili. Finance k nám plynou díky vlastní iniciativě, inspiraci a aktivitě. Nadšeně překonáváme překážky i výzvy a se stejným nadšením peníze utrácíme. Pomalu stoupáme (finančně) nahoru a velmi zřídka setrváváme v chudobných poměrech.

Luna nebo Venuše v Býku

Finanční záležitosti a povinnosti bereme s plnou zodpovědností. Náš vzhled a rozlišovací schopnost z nás dělá dobrého finančního manažera. Jsme praktičtí, občas materialističtí. Lpíme na nastřádaném obnosu a starostlivě se posunujeme za vidinou příjemného, životního stylu. Vydáváme chytře a obezřetně, kvatita je naši prioritou. Cítíme se jistě a v pohodě při pohledu na hmatatelné výsledky. Dokážeme ocenit majetek v osobním vlastnictví - domy a pozemky, příjemnou atmosféru i hodnotné sbírky (obrazy, nábytek atd.). Vkus je nám vlastní.

Luna nebo Venuše v Blížencích

Prožíváme střídavě finanční vzlety i propady. Důvodem je nepříliš stabilní vztah k penězům. Poletujeme neustále mezi šílenými nebo diskutabilními projekty. Občas nás políbí Štěstěna a zahrne penězy, o které díky lehkovážnosti (naivitě) opět rychle přicházíme. Touha po změně souvisí i se střídáním zaměstnání, které může přinést vylepšení příjmu - nebo naopak. Naštěstí se finanční rovnováha mění s věkem. Čím jsme starší a zralejší, tím stabilnější je i vztah k financím. Díky investicím můžeme přijít k penězům, ale šetřit nebylo a nikdy nebude naši silnou stránkou. Lépe nakládáme s penězi druhých než s vlastními.

Luna nebo Venuše v Raku

Všeobecně držíme penízky pohromadě a dohlížíme, aby se rozmnožovaly. Vždy najdeme způsoby, aby se tak dělo, zaséváme na úrodnou půdu. Finanční podporu nacházíme v rodině, díky sňatku nebo nás k většímu úsilí aktivuje vstup do manželství. Rádi pracujeme s publikem a přirozeně vnímáme jeho potřeby i vkus. Ať se jedná o děti, ženy, výživu, osobní vlastnictví, péči o půdu (pozemky) nebo zacházení s užitkovými prostředky - věcmi, vždy si poradíme. Naše výdělečné možnosti však podléhají výkyvům (čas, tempo, kvalita). Kolik za rodinu a domácnost utratíme je závislé na impulzitě chování a momentální náladě.

Luna nebo Venuše ve Lvu

Díky touze po vlastní důležitosti vystavujeme na obdiv štědrost, kterou protějšku projevujeme. Často nás stojí drahé dárky astronomickou sumu, ač si to vůbec nemůžeme dovolit. Stálo to však za to, náš divadelní kousek - výstup se vydařil! Na druhé straně dokážeme být i diskrétní, hodnota našeho vlastnictví není předmětem do diskuze. Naší přirozeností a znalostmi zapadáme do sektoru manažérství, podnikání a všude tam, kde můžeme vládnout. Někteří jsou hráči. Jsme hrdí na to, jak dobře dokážeme vše organizovat, ale usilujeme o víc než jen uznání za vykonanou práci ve firmě.

Luna nebo Venuše v Panně

Ve vztahu k penězům a výdajům jsme velice skromní. Stejně jako se omlouváme se za každou, nabytou maličkost, podobně se omlouváme za koupi nového, drahého vozu. Umíme zacházet s finančními detaily, býváme často účetními, zvládáme vytvořit firemní hlášení i vedení účtů. V maličkostech jsme šetřílci a ve velkém rozhazovační. Máme rádi slevy a dokážeme dobře hospodařit s domácím rozpočtem. Nedá se říct, že bychom byli štědří a někdo nás má dokonce za lakomce. V práci zastáváme raději funkci podřízených než šéfů, přestože role vedoucího nám bývá rovněž příjemná.

Luna nebo Venuše ve Váhách

Naše Venuše nebo Luna ve Váhách potřebuje kredit. Milujeme vlastnit krásné věcičky a abychom si je mohli koupit, musíme (bohužel) vykonávat každodenní činnost - chodit do práce. Přirozeně je mnohem lepší dostat dárek ! V některých případech dáváme přednost příjemnému životu před obstaraváním denního chleba - zaměstnáním. Máme tendenci vyhazovat peníze za cetky (ty přece nevyhnutně potřebujeme) i atraktivní oblečení, auto, nábytek. Přesto, když jde do tuhého nebo musíme žít ve skromných poměrech, ušetříme nutnou rezervu. V určité míře se nám dostane štěstí přes rodinu, partnera nebo přátelé. Často si vybíráme činnost v sektoru, který souvisí z nějakým produktem nebo službou, přispívá ke spokojenosti publika a přináší mu uznání (produktu). Jsme jemní, šarmantní prodavači nebo děláme práci, při které projevujeme zájem o druhého, což vnímá protějšek - zákazník velmi příjemně.

Luna nebo Venuše ve Štíru

Působíme tak, že nakládáme s penězi zcela otevřeně. Přesto máme někde zašitou rezervu nebo tajný zdroj financí. Profitujeme z majetku nebo práce jiných, lukrativně jsme se přivdaly nebo oženili, žíjeme z úspor partnera, rodinné firmy nebo tajných kšeftů. Mnozí z nás si rádi nechají zaplatit účet nebo nájem a někteří rafinovaně operují na hranici zákona. Dřímá v nás touha kontrolovat okolí. Jsme vychytralí, rádi držíme kasu, ale neradi z ní vyplácíme (štědrost není naší silnou stránkou). Je zcela nepodstatné zdali jsme chudí nebo bohatí, přesto víme - rozhodujeme o každém halíři.

Luna nebo Venuše ve Střelci

Při tomto postavení Luny a Venuše máme štěstí ve finančních záležitostech. Vždy se můžeme na někoho spolehnout, kdo nám na poslední chvíli pomůže. Většinou nám osud přeje při výběru partnera, dostáváme dárky, těžíme z užívacího práva věcí, které nám nepatří, máme bohaté přátelé nebo spolupracovníky. V případě, že máme peníze, štědře s nimi zacházíme, ale neumíme s nimi rozumně nakládat - kalkulovat. Někteří jsou rozhazovační a extravagantní. Elegantně, dokonce provokativně shromažďují nezaplacené účty a žíjí přes rozpočet. Jsme velkorysí v myšlení, chceme mnoho a očekáváme bohatství. Ti chudobnější z nás vymýšlí velkomyslné plány a sní o dnu, kdy se jim poštěstí. Nepatříme k šetřílkům, protože myšlenka na chudobu je nám cizí. A to i v případě, že nám nouze již klepe na dveře.

Luna nebo Venuše v Kozorohu

Jsme tvrdými ministry financí a v případě výdajů dokážeme sesbírat poslední haléře. Většina projde obdobím chudoby nebo disponuje s minimální částkou, což nás učí důležitosti peněz. Pokud něco koupíme, zaplatíme pouze za kvalitu a výkon, chceme jen to, co odpovídá hodnotě našich peněz. Někteří se snaží naklonit obchody směrem k našemu užitku, přesto jednáme čestně a styděli bychom se být přistiženi při podvodném jednání. Naše bilance jsou vždy v pořádku. Chceme pocit důležitosti, proto dáváme na první místo dohromady peníze, pozici a společenský status. Naše pevné základy jsou postaveny na kapitálu a kvalitativně prvotřídním osobním vlastnictví.

Luna nebo Venuše ve Vodnáři

Naše finance jsou plné rozporů nebo extrémů, náš život se pohybuje mezi velkými zisky a drastickými ztrátami.Je možné, že jsme materialisticky založení, chytří, dokonce brilantní obchodníci. Nezajímá nás ani na chvilku, co si o nás druzí myslí a děláme přesně to, co považujeme za správné. Nejčastěji utrácíme za objekty našich zájmů - koníčky,méně za oblečení a potraviny. V momentě vnitřního pocitu - nutkání ke změně hodíme práci za hlavu, podáme výpověď nebo začneme něco zcela nového. Vyvoláváme zdání nezájmu o vlastní peníze, ale ve skutečnosti máme nastřádáno na horší časy. Náš postoj k penězům zní : proč bych si s tím měl lámat hlavu, když se právě zabývám něčím podstatnějším?

Luna nebo Venuše v Rybách

V zacházení s penězi nejsme příliš realističtí, můžeme se však spolehnout na náš pocit a intuici a ti nás kupodivu vedou správně. V mnoha případech máme správný čich a trefíme se do vkusu i představ zákazníka nebo nabízíme produkt, který se bude těšit velké popularitě u kupujících. Jindy prodáme návrh konceptu, obraz, jedinečnou atmosféru nebo vlastní sympatie. Zkrátka to, co nelze uchopit. Může se objevit chaos ve financích, náhlé ukončení nebo odvolání dohod, chybná rozhodnutí, utajené projekty nebo chybná manipulace. Pokud máme finance, lehce je utrácíme, jsme štedří a lidumilní. Cítíme se být přitahování k umění a estetice, často vnímáme touhu rozdělit vše k užitku celého světa.

Autor Lois M. Rodden

Překlad Pavla Aligová