Bachovy esence při zavádění nových stravovacích návyků

11.12.2016

Bachovy esence při zavádění nových stravovacích návyků Zjištění, že většinu přebytečných kil s sebou vláčíme z důvodu nesprávného stravování není nic nového a převratného. Co nás nutí k tomu, abychom naše tělo přecpávali jako bezedný kontejner?

Podívejme se na tento problém z hlediska duševního.

S přibývajícími kilogramy je určitě na místě si položit otázku : " Co vlastně postrádám?" Co mi má nahradit tabulka čokolády a jiných pochutin? Čím chci uklidnit moje vědomí? Je to momentální stav smutku, opuštěnosti, komplex méněcennosti, nedostatek lásky, nedosažené cíle, strach před problémy? Důvodů k přejídání se existuje velmi mnoho, tento duševní stav může odeznít tím, že bude problém vyřešen, nadbytečná kila nás však tak jednoduše neopustí.

Jedním z preventivních řešení proti obezitě jsou Bachovy esence. To znamená pokud mám problém začnu je užívat a tím zabráním náhražce v podobě přejídání se. Pokud jsou však přebytečná kila již tady pomohou mi esence překonat stavy zoufalství nad tím, že se těch kil nemohu tak rychle zbavit.

Užíváním kapek najdu ztracenou důvěru sám k sobě a získám zpět svoje ztracené sebevědomí a výdrž! Podívejme se na pár příkladů ( důvodů) k přejídání se.

1. Přejídám se, protože....... Chci se uklidnit, jsem momentálně na nejvyšší míru přetažená a nervózní. V tomto případě začneme užívat esenci, Impatiens která uklidňuje, odbourává stres a posiluje rozlišovací schopnost. Esence Rock Rose posiluje dlouhodobě odvahu a odstraňuje panické stavy.

2. Momentálně nemám hlad, ale pravidelná strava a společné stolování patří k našemu dennímu rodinnému rituálu. S esenci Red Chesnut se naučíme rozlišovat skutečnou důležitost zaběhnutých věcí a zvyků.

3. Přejídám se, protože nechci, bojím se odmítnout nabízenou porci jídla. Esence Centaury nás posílí v odmítnutí těchto vlivů a naučí nás s úsměvem a sebejistotou říci: " Děkuji, nechci!"

4. Přejídám se, jelikož mám strach, že nezvládnu předložený úkol, nedosáhnu vytouženého cíle..... Esence Hornbeam pomáhá získat novou energii a sebevědomí, Mimulus nám vrací odvahu, sílu a odstraní zbytečnou přecitlivělost.

5. Ty nedojezené zbytky musí někdo sníst!!! V tomto případě je na místě esence Heather.

6. Přejídám se, protože mi je momentálně všechno jedno......Ztracený optimismus a víru načerpáme s esencí Gorse. Důvěru ve vlastní schopnosti s esencí Larch.

7. Jídlo mě uklidňuje.... při stavech strachu z hádek a výměn rozdílných názorů. Agrimony nám dá sílu podívat se pravdě do očí a vidět věci tak, jak skutečně jsou.

8. Hltám ze strachu, ze na mne nic nezbude. Tento stav může přetrvávat z dětství, kdy se dotyčný musel dělit se svými sourozenci. Honeysuckle pomáhá odstraňovat křivdy z minulosti a s esencí Mimulus získáme radost z přitomnosti.

Uvedené příklady mají za úkol upozornit, ze přejídání má často hlubší smysl než mu přikládáme. Dobré jídlo rozradostní naši duši, ale určitě bychom jím neměli nahrazovat úsměv, lásku, pohlazení našeho bližního, zdravou výměnu názorů, svobodu těla i ducha. Pár knedlíků navíc může náš neutěšený stav na chvíli změnit, ale určitě není řešením trvalým. Bachova květová terapie a dieta Ve skutečnosti nejsou Bachovy esence žádným dietním prostředkem, mohou však podpůrně působit na duševní harmonizaci člověka držící dietu a to hlavně v situaci, kdy ztrácí motivaci a přestává věřit v pozitivní výsledek.

Uvedu pár situací a výběr esencí :

Pokud začnu být nervózní a ztrácím naději, že opravdu shodím začnu s esencí Impatiens.

Jsem pološílená touhou po mé plné ledničce, už to hladovění nevydržím ! Zde je na místě esence Hornbeam, hned po ránu se mi vrátí ztracená odvaha a víra v úspěch. Už jsem držela několik rozličných diet, ztratila jsem důvěru v jakoukoli, ať dělám co dělám, neshodím. Ztratila jsem všechnu naději ! Gorse Moje diety byly vždy úspěšné, moje štíhlá postava mi byla odměnou.Nakonec však zvítězily moje stravovací zlozvyky, a jsem tam kde jsem byla, nadváha a nová dieta!

Chestnut Bud Užívání Bachových esencí nezná hranic a je možné je použít v každé životní situaci, i jako podpůrný prostředek při dietě.